Biežāk uzdotie jautājumi

20 gadu cikli- termins attiecas uz Lidojošo zvaigzņu metodi. Šobrīd, kopš 2004.gada 4.februāra, ir 8.periods, kas saistīts ar zemes enerģiju- dominējošā ir zemes gamma un arī uguns gamma, kas zemes enerģiju pastiprina. Mūdienās diemžēl par daudz tiek izmantota metāla gamma (baltie, pelēcīgie un pasteļa toņi), lai gan metāla enerģijas periodi jau ir pagājuši- 6.periods bija no 1964.- 1984. gadam un 7.periods- no 1984.- 2004. gadam. Izmantojot metālu gammu zemes ciklā, tiek mazināta iespēja gan veidot labas attiecības, gan pastiprināt naudas plūsmu, jo, saskaņā ar 5 stihiju apli, metāla enerģija vājina šībrīža valdošā cikla zemes enerģiju. Nākamais, 9. periods būs saistīts ar uguns enerģiju, tas ilgs no 2024.- 2044.gadam, kas nozīmē, ka šobrīd interjeros izmantotā uguns gamma būs aktuāla līdz pat 2044.gadam. Pēc 2044.gada atkal sākas jauns, 180 gadu periods, kuru iesāk ūdens cikls.

60 gadu cikls, ķīniešu gadi-

Āderes, rīkstniecība, zemesgabala enerģētika-

Bagua zonas- mājvietas dalīšana Bagua zonās ir sena un statiska metode (attiecas uz 8 dzīves vēlmju skolu), kurā neņem vērā laika plūsmu, līdz ar to šī sistēma nav pilnīga. Tā kā Bagua ir saistīts ar debespusēm, tad pareizas dalījums ir atrast mājvietas centru (vienkāršakais variants- pārzīmēt plānu uz kartona un uzlikt uz pildspalvas gala- punkts, kurā varam noturēt kartonu līdzsvarā, ir centrs) un saskaņā ar kompasa rādījumiem pārzīmēt debespuses uz mājas plāna. Pagājušā gadsimta 80.gados radusies Melnās sektas skola Bagua zonu iezīmēšanai atmeta gan kompasu, gan līdzsvara centru (lai rietumu ļaudīm nav jānopūlas), kā rezultātā radās pilnīgi nepamatota telpas dalīšana deviņos kvadrātos un debespušu tēmu saistība ar ieejas durvīm. Tas radīja absurdas teorijas par to, ja mājās ir vairākas ieejas durvis, piem., sieva lieto vienas un vīrs- otras durvis, tad saskaņā ar mācību, viņiem katram ir sava enerģijas karte mājai, lai gan viņi dzīvo zem viena jumta.

Bērnistaba-

Debespuses ietekme- viena no fenšui mācības sastāvdaļām. Katrā no metodēm debespusei ir noteikta ietekme- vairāk vai mazāk nozīmīga. Tā attiecināma gan uz personas individuālajiem virzieniem un mājas labvēlīgajiem sektoriem saskaņā ar 8 dzīves vēlmju skolu , gan norāda uz noteiktu enerģiju klātbūtni, kas attiecīgā laika periodā ienāk mājvietā no 8 debespusēm. Lidojošo zvaigzņu metode ir sarežģītāka, bet noteikti precīzāka. Katrā debespusē mājvietā ienāk 2 veidu enerģijas- Kalnu zvaigzne (izvietojas uz sienām, atbildīga par veselību un labām attiecībām) un Ūdens zvaigzne (nāk pa logiem un durvīm, pārzin/nodrošina karjeras virzības un naudas tēmas). Katrai mājai ikvienā debespusē esošas enerģijas ir atšķirīgas no citām mājām- tas atkarīgs no tā, kad māja uzcelta (vai kopš kura laika tajā dzīvo konkrētie cilvēki) un kā māja novietota pēc debespusēm. Tāpēc nav vienota ieteikuma, kā izkrāsot piem., ziemeļrietumu daļu, jo katram šajā pusē var būt atšķirīgu stihiju enerģijas. Cilvēku galvenais uzdevums- nodrošināt katras debespuses iemītnieces ar atbilstošu krāsu gammu un formām, saskaņā ar 5 stihiju mijiedarbību un izmantot katru debespusi, ņemot vērā zvaigznes raksturojumu (kur mācīties, kur pelnīt naudu un tml). Citu triku fenšui mācībā nav!

Dzimšanas karte-

Fenšui aizkari- loga aizsegam un tā krāsai ir svarīga nozīme harmoniskas enerģijas plūsmā. Izveidojot enerģijas karti mājvietai vai darba vietai, katrs logs ietilpst noteiktā debespusē, tātad pa dažādiem logiem ienāk dažādu stihiju Ūdens zvaigznes (skat.debespuses ietekme). Aizkaru krāsa var pastiprināt, harmonizēt vai vājināt noteiktu Ūdens zvaigzni. Piemēram, ja ienākošā Ūdens zvaigzne ir ar Uguns stihiju, tad to harmonizēs uguns gamma (rozā-sarkans-bordo), pastiprinās koka gamma (zaļš, zilizaļš) un vājinās zemes gamma (smilšu/ šokolādes toņi). Saskaņā ar 5 stihiju apli, Uguns stihijas zvaigznei noteikti nepatiks metāla (balts, pelēks, pasteļtoni) un ūdens (melns, zils) gammas, jo tās kaitinās ienākošo zvaigni un radīs nelabvēlīgu enerģiju loga tuvumā.

Fenšui darba vietā, biznesa fenšui, fenšui veikalam-

Fenšui gleznas/ attēli- jebkuru attēlu krāsa ietekmē uz sienas mītošo Kalnu zvaigzni (skat. debespuses ietekme). Krāsa ir svarīgāka par attēla satura būtību, piem., stilizēts ūdenskritums sarkanos toņos telpā radīs uguns, ne ūdens enerģiju. Attēlu krāsas stihijai jābūt harmonijā ar Kalnu zvaigznes stihiju attiecīgajā debespusē, kontrolējošas attiecības rada nelabvēlīgu enerģiju telpā un cilvēki uzturēsies šajā vietā ar piespiešanos. Piemēram, lielformāta attēls ar baltiem ziediem (metāls) patiks zemes, metāla vai ūdens stihijas Kalnu zvaigznei. Ja uz sienas būs koka enerģija, tad šajā vietā uzturēties nebūs patīkami (metāls kontrolē koku). Tas ir iemesls tam, ka dažkārt mājas enerģētikas uzlabošanai pilnīgi pietiek ar gleznu un attēlu samainīšanu vietām.

Fenšui grāmatas-

Fenšui krāsas- telpu enerģētikas korekcijā izmantojamās krāsas ir saistītas ar 5 stihijām . Uguns gamma sevī ietver toņus no gaiši rozā līdz tumši bordo krāsai; Zemes gamma ir no gaiša smilšu toņa līdz tumšai šokolādei; Metāla gamma ir baltā, pelēkā un zeltaini/sudrabaini metāliskā krāsa, arī gaiši pasteļtoņi; Ūdens gamma ir visu nokrāsu zilie toņi un melnā krāsa; Koka gamma ir visu nokrāsu zaļie un zilzaļie toņi. Oranža krāsa var piederēt gan Uguns, gan Zemes stihijai, atbilstoši sarkanā/dzeltenā proporcijai. Violeta krāsa ir uguns/ūdens salikums, ari jāskatās pēc zilā/sarkanā proporcijām.

Fenšui mājas celtniecība, celšana ap veco māju-

Fenšui mēbeles, pānojums-

Fenšui nauda, labklājība - fenšui mācības mērķis ir nodrošināt trīs pamatvērtības cilvēka dzīvē- labu veselību, saticību un pārticību. Katrā mājvietā ir noteikta vieta, kur atrodama t.s. Naudas zvaigzne (skat. Lidojošās Zvaigznes) - viss, kas ir nepieciešams- izrēķināt valdošās Ūdens zvaigznes atrašanās vietu un nodrošināt tai labvēlīgus apstākļus, izmantojot noteiktas krāsas un formas (skat. arī debespuses ietekme). Apgalvojums, ka visu māju tālākais kreisais stūris ir Bagātības zona, diemžēl nav patiess- dažai var sakrist, citai mājai bagātība nāk no pavisam citas puses.

Fenšui telpaugi- saskaņā ar fenšui mācību, telpaugi atbilst Koka enerģijai. Nokarenie augi rada maigāku, sievišķo enerģiju, spēcīgi augoši stāvi augi- stipru vīrišķo enerģiju. Nav ieteicams izvietot dinamiski augošus telpaugus guļamistabā- tas var traucēt nakstmieram. Guļamistabā labak iederēsies maigi, ziedoši telpaugi, jo lielāks augs, jo tālāk no guļvietas. Jāņem vērā, ka katra augam ir arī sava enerģētika- augi ar apaļām lapām ir maigāki kā augi ar asām lapām visos virzienos. Kaktusus ar izteiksmīgām adatām mājvietā var turēt tie, kas patiesi tos mīl. Saskaņā ar 5 stihiju apli, koka enerģiju kontrolē metāls, tātad baltas krāsas podi nav īsti piemēroti telpaugiem, it sevišķi maigiem.

Fenšui veikali, naudas vardīte- fenšui suvenīri, dažkārt dēvēti par talismaniem, ir atrodami daudzos dāvanu veikalos. Tie rada orientālu noskaņu telpā, bet noteikti nav attiecināmi uz klasisko fenšui, kura pamatā ir matemātika. Ticība talismaniem, protams, rada placebo efektu, bet fenšui mācībā ir pietiekami daudz veidu, kā nodrošināt labu enerģētiku telpās arī bez talismaniem.

Fenšui veselība-

Fenšui vēsture

Gulēšanas debess puse, pareizas gulēšanas virziens- katram cilvēkam, saskaņā ar dzimšanas gadu, ir 4 labvēlīgi un 4 nelabvēlīgi virzieni. Pirmais no virzieniem vairāk piemērots aktīvam darbam un mācībām, otrais- romantiskais virziens, trešais- labs veselībai, ceturtais- pats mierīgākais. Nelabvēlīgo virzienu ietekme pieaug secībā- ceturtais ir vissliktākais. Gulēšanas virziens ir tas, kurp vērsta mūsu galva gulēšanas laikā. Strādājot un mācoties virziens ir tas, kurp vērsta ķermeņa priekšpuse. Par virzienu aprēķināšanu vairāk lasiet šeit.

Gultas izvietojums telpā, gultas galvgaļa pareizs izvietojums- gultas novietošanai ir vairāki svarīgi faktori- siena, pie kuras gultu novieto (sienas (Kalnu zvaigznes) enerģija var konfliktēt ar cilvēka enerģiju, jārisina ar noteiktu krāsu), virziens, kurā vērsts galvgalis (katram cilvēkam ir 4 labi un 4 ne tik labi personīgie virzieni) un novietojums attiecībā pret līniju logs-durvis (ja abi vienlaikus vaļā, var būt nemierīga gulēšana. Papildus minētajam, gultas tuvumā spoguļi un masīvi telpaugi nav ieteicami. Gulēšana ar kājām pret durvīm neietekmē gulēšanas kvalitāti, ja viens cilvēks pats to nesāk saistīt ar apbedīšanas rituālu- tā ērtības labad mēdza novietot aizgājēju, lai vieglāk iznest no telpas- ar miršanas eerģiju tam nav nekāda sakara.

Heksagrammas-

Krāmi-

Lidojošās Zvaigznes-

Magnētiskā deklinācija, ģeogrāfiskie un magnētiskie ziemeļi-

Mājas centrs- mājvietas līdzsvara centrs, kurā satiekas no 8 debespusēm ienākošās enerģijas. Vēlams, lai centrs būtu brīvs, tas svarīgi kopējai enerģijas plūsmai telpās. Telpas līdzsvara centru nosaka divējādi- ja telpu plāns ir kvadrāts vai taisnstūris (bez izvirzījumiem uz jebkuru pusi), tad centrs ir diagonāļu krustošanās vieta. Ja telpām ir cita forma, ar izteiktiem izvirzījumiem, tad telpu plānu pārzīmē uz pabieza kartona (iekšējo kontūru, bez sienām), uzliek uz pildspalvas gala (ne serdeņa) un mēģina atrast punktu, kurā kartona modelis nekrīt nost. Atrasto punktu iezīmē uz plāna un novērtē telpās- ja iespējams atbrīvot (tajā atrodas skapis vai dīvāns), to izdara, ja līdzsvara centrā ir siena, tas palēnina enerģijas plūsmu visā mājā- tad svarīgi, lai pa logiem nākošajām enerģijām būtu laba vide (skat. fenšui aizkari).

Mājas durvis, ieeja (kurā pusē)-

Mājas plānojums, ieeja, telpu izvietojums pēc debespusēm-

Ming Gua aprēķināšana, trigrammas noteikšana, fenšui skaitlis-

Priekšnams, koridors - nozīmīga telpa mūsus mājvietā. Saskaņā ar fenšui, priekšnams jāiekārto tā, lai katram ģimenes loceklim būtu ērti to izmantot- mantas jāizkārto funkcionāli un ergonomiski- katrai lietai jābūt noteiktai vietai. Priekšnams ir zona, caur kuru mēs no rītiem dodamies ārā un vakarā atgriežamies- tāpēc jāiekārto tā, lai nekas te nekaitinātu. Krāsu gamma priekšnamā būs atkarīga no tā, kādā debespusē priekšnams atrodas un kādas enerģijas te mīt.

Spoguļi (arī ieliektie), spogulis zem gultas, pret durvīm, pret logu-

Vannas istaba-

Vēja zvani- dobas metāliskas caurulītes, kas rada dzidru skaņu, fenšui tiek izmantoti vietās, kur nepieciešama metāla enerģija, tāpēc tos nevar uzkarināt, kur pagadās. Pārsvara lieto ārpusē, jo vēja zvanu jēga ir metāliskajā skaņā. Pastāv uzskats, ka nevietā novietoti vēja zvani piesaista paralēlo pasauļu iemītniekus.

Viesistaba-

Virtuve, pareizs iekārtojums, kvadrāts virtuvei, kur likt ledusskapi-

Untitled Document

/atjaunoti 01.01.2024./

 

 

 

 

Untitled Document

Visi teksti un shēmas © LanHua, 2002-2024
Informācijas un attēlu pārpublicēšana bez atļaujas atstāj iespaidu uz karmu
:-)