ZVAIGZNES un ENERĢIJAS 2021.gadā

Ķīniešu kalendārajā sistēmā ir divi kalendāru veidi- mēness un saules. Mēness kalendāru vēsturiski izmantoja zemkopībā, pēc saules kalendāra prognozēja gaidāmos notikumus. Senie ķīnieši uzskatīja, ka nav labu vai sliktu notikumu, ja vien mēs zinām, kam gatavoties- laika kustība ir spirālveida un cikliski atkārtojas.

Tā kā ķīnieši izmanto divas kalendārās sistēmas vienlaikus, arī gada sākumi ir divi:-)

Gads pēc Saules kalendāra (gada valdošo dzīvnieku maiņa) gandrīz vienmēr sākas 4.februārī (ar nelieliem izņēmumiem stundu nobīdē, kad gada sākums var būt 3. februāra vakars vai 5. februāra rīts). Visiem enerģiju aprēķiniem- telpu fenšui projektiem un dzimšanas kartēm 4 Pīlāru metodē izmanto tikai saules kalendāru.

Metāla Vērša gads pēc saules kalendāra iestāsies 2021.gada 3. februārī, pl. 16:59 (Rīgas laiks).

Jaunā gada svinības, savukārt, sākas līdz ar otro jauno mēnesi pēc ziemas saulgriežiem. Jauns mēness sākas 11.februārī, pl. 21:05, un par Jaunā gada sākumu uzskata pirmo rītu pēc mēness maiņas- 12.februārī. Jaunā gada svinības ilgst 15 dienas un beidzas ar Laternu festivālu.

              
Radošais cikls                           Kontrolējošais cikls

Saules kalendārs sastāv no divām daļām- Debesu un Zemes ietekmes. Debesu kustību nosaka 5 stihijas- uguns, zeme, metāls, ūdens un koks, kas cikliski mainās ik pēc 2 gadiem. 2010./2011. bija Metāla gadi, 2012./2013. bija Ūdens gadi, 2014. un 2015.gadā attiecīgi bija Koka gadi. Saskaņā ar 5 stihiju radošo ciklu nākamie divi gadi- 2016. un 2017. bija Uguns gadi, tad tos 2018.gadā un 2019. gadā nomainīja Zemes stihija, pēc kuras Debesu cikls atkal sākās no jauna- gan 2020., gan 2021. atkal ir Metāla gadi.

Zemes līmenī gadu secību veido 12 dzīvnieki- žurka, vērsis, tīģeris, trusis, pūķis, čūska, zirgs, kaza, pērtiķis, gailis, suns un cūka. 2021.gads ir Metāla Vērša gads un tas sastāv no 100% metāla Debesu līmenī un 60% zemes, 20% ūdens, 20% metāla elementa Zemes līmenī. Saskaņā ar 5 stihiju mijiedarbības ciklu, zeme rada metālu un metāls, savukārt, rada ūdeni un šīs enerģijas savstarpēji nekonfliktē. Dinamiski gadi ar enerģiju cīņām atkārtojas laiku pa laikam- 2015.gadā Koka Kaza sevī ietvēra koka- zemes konfliktu, tam sekoja Uguns Pērtiķis un Uguns Gailis (2016./2017.) ar sīvu uguns- metāla kauju, kuru nomainīja Zemes Suņa gads (2018.) ar savu mierīgo, mazliet stagnātisko ritējumu. Zemes Cūkas gadā novērojām zemes un ūdens/ koka stihiju sadursmi; Metāla Žurkas gadā spēcīga metāla- ūdens savienība.

5 stihijas kopā ar 12 dzīvniekiem veido 60 iespējamās kombinācijas, tādējādi gadu notikumi atkārtojas 60-gadu ciklā. Varam uzskatīt, ka 2021.gads noteiktā veidā būs līdzīgs 1961.gadam- globālajā tīmeklī ir iespēja apskatīties, kādi svarīgi notikumi ir risinājušies šajā gadā.

Vērsis ir Zināšanu Sargeņģelis (iespēja apgūt ko jaunu vai saņemt atbalstu) Geng (+metāls) dienā dzimušajiem, Sabiedroto Sargeņģelis (jauni draugi, kolēģi vai klienti) Wu (+zeme) dienā dzimušajiem, tāpat arī Bagātības Sargeņģelis (panākumi karjerā un materiāli ieguvumi) tiem, kuri dzimuši Jia (+koks) dienā (savas dzimšanas dienas augšējo daļu var apskatīt KALKULATORĀ, ievadot dzimšanas datus).

Ren (+ūdens) dienās dzimušajiem Vērsis simbolizē Zelta Karieti- iespējas laba sociālā stāvokļa sasniegšanai.

Vērsis ir arī Elegantais Pārklājs (mākslinieciska un filozofiska zvaigzne) tiem, kuri dzimuši Čūskas, Gaiļa vai Vērša dienā (dzimšanas dienas apakšējā daļa). Ir īstais laiks apgūt vai radīt ko kreatīvu, māksliniecisku, izdaiļot māju, mainīt ģērbšanās stilu, ļaujot vaļu iedvesmai un fantāzijai. Var papildināt zināšanas kādā filozofiskā vai ezotērā tēmā.

Zināma piesardzība jāievēro Tīģera, Truša un Pūķa dienās dzimušajiem- Vērsis simbolizē Pamesto Zvaigzni, tā norāda uz labprātīgu/plānotu vai negaidītu/nelabvēlīgu izolēšanos, atsvešināšanos no līdzgaitniekiem. Šai enerģijai ir divējāda daba, precīzāku ietekmes sfēru un labvēlīgumu var prognozēt, tikai redzot pilnu dzimšanas karti.

 

Laika ietekme uz cilvēku ir cikliska, tā arī katru gadu mainās enerģijas, kas ietekmē telpu un cilvēkus tajā. Šo fenšui metodi sauc par Lidojošajām zvaigznēm- katru gadu noteiktā debespusē atnāk enerģija, kas var mainīt mūsu dzīvi un iemācīt mums jaunu pieredzi. Viss, kas mums nepieciešams- pienācīgi sagaidīt jauno enerģiju un izmantot tās atnestos labumus. Ir 9 Lidojošās Zvaigznes- viena no tām atrodas centrā, pārējās nāk no 8 debespusēm.

Shēma:

DA

 

D

 

DR

 

5

1

3

 

A

4

6

8

R

 

9

2

7

 

ZA

 

Z

 

ZR

Dzeltenā zvaigzne nr. 5- pati stiprākā, ietekmīgākā un arī niknākā enerģija 2021.gadā nāks no Dienvidaustrumiem- tā jāmierina ar maigu metāla skaņu un jāiepriecina ar zeltainas krāsas interjera priekšmetu- it sevišķi, ja šajā zonā jūsu mājvietā vai darba vietā ir logs/ galvenās durvis. Korekcijai var izmantot zeltainu, vēderainas formas vāzi, svečturi vai trauku, tikpat efektīvs būs arī ekonomiskais risinājums- no avīžpapīra vai jebkura cita materiāla saveltas bumbas rūpīgi ievīstām zeltainā folijā. Darbs jāveic cieņpilni, jo zvaigzne nr. 5 ir saistīta ar Imperatoram līdzīgu varu un greznumu. Telpaugi uz vienu gadu jāpavirza nostāk no loga. Oktobrī tai pievienosies arī mēneša zvaigzne nr. 5, esiet uzmanīgi!

Centrs- Baltajai zvaigznei nr. 6 ir metāla daba, tai patiks kārtība un paklausība, simbolizējot autoritāti un cieņu. 2021. gadā tā atradīsies centrā, nosakot gada tēmu. Tiem, kuriem metāla enerģija ir nelabvēlīga, šīs zvaigzne var radīt noslieci uz depresiju un mentāla rakstura problēmām. Centrālā kombinācija nav koriģējama, tikai debespusēs esošās enerģijas.

Rietumi- 2021.gadā šeit ierodas galvenā naudas zvaigzne- Baltā zvaigzne nr. 8 (valda no 2004.-2024.gadam)- atbild par labu karjeru un naudas plūsmu. Īpaši labvēlīga centīgiem cilvēkiem un tiem, kas strādā ar rokām. Šo enerģiju iepriecinās kustība, tekošs ūdens, sarkanu gammu interjera priekšmeti un akmeņi. Visus telpaugus labāk pārlikt uz citiem logiem.

Ziemeļaustrumi- Purpura zvaigzne nr. 9 ir saistīta ar uguns stihiju, laulībām, starpniecību, palīdz veidot kontaktus un sarunāt veiksmīgus darījumus, ieprieciniet to ar sveču gaismu un telpaugiem.

Austrumi- Tumši zaļā zvaigzne nr. 4 ir saistīta ar koka stihiju, tās enerģija ir piemērota radošām un mākslinieciskām aktivitātēm, tā ir skaistumu un romantiku veicinoša. Šai enerģijai patiks skaisti, ziedoši telpaugi un sveču gaisma.

Dienvidrietumi- Zaļā zvaigzne nr. 3 ir saistīta ar koka stihiju, tās enerģija ir piemērota drosmīgiem cilvēkiem un tiem, kuriem svarīga sāncensība vai azarta gars. Maigas dabas cilvēkiem šajā zonā labāk svarīgus jautājumus nerisināt vai darīt to sveču gaismā. Ja šajā zonā ir ārdurvis, jūnijā jāparūpējas par drošību.

Dienvidi- Baltā zvaigzne nr. 1 ir saistīta ar ūdeni un ir atbildīga par veiksmīgu mācīšanos un jebkuru intelektuālu nodarbi. Tiem, kuri nemācās- kontrolējiet patērētā alkohola daudzumu :-) un izmantojiet telpaugus!

Ziemeļrietumi- Sarkanā zvaigzne nr. 7 ir saistīta ar metāla stihiju, tai patiks dziedāšana, runāšana un muzicēšana šajā zonā. Ja nedziedat paši, ieslēdziet ik pa laikam radio, jo klusums šai enerģijai ne sevišķi patīk, garlaicībā tā mēdz bojāt sadzīves tehniku. Šajā zonā var nolikt metāla priekšmetu; šī enerģija cenšas kontrolēt telpaugus un vairās no uguns.

Ziemeļi- Melnā zvaigzne nr. 2 ir saistīta ar zemes stihiju, tai patiks tikai cilvēki, kuri darbojas veselības un ārstniecības jomā. Visiem citiem tā var veicināt lieku mantu un nekārtības rašanos- pēc iespējas turiet šo zonu tīru un kārtīgu, lai nepiesaistītu slimības. Ēšana šajā zonā var veicināt svara pieaugumu. Šo zvaigzni lieliski var izmantot apzinātai uzkrāšanai. Telpaugs uz palodzes šajā zonā neļaus enerģijai nākt iekšā, tomēr vislabāk šo zvaigzni mierināt ar metālisku skaņu.

Tai Sui ir gada stiprākais virziens un Vērša tas ir no Ziemeļaustrumiem (15- 45 grādi). Aiz muguras tas nodrošinās lielisku atbalstu, sēdēšana ar skatu šai virzienā nozīmē uzprasīties uz nopietnām nepatikšanām. Īpaši tas attiecināms uz organizāciju vadītājiem un tiem, kuri pieņem lēmumus vai strādā ar cilvēkiem. Nav ieteicams šajā debespusē veikt nopietnus rekonstrukcijas un zemes rakšanas darbus. Tai Sui virzienam pretim ir Sui Po- virziens, kas izaicina Tai Sui. Šie virzieni atrodas konfliktā, tāpēc arī Kazas virzienā- Dienvidrietumos, nav ieteicams šogad ne būvēt, ne rakt.

Debespuses savā mājvietā vai darbavietā var noteikt, izmantojot tūristu kompasu. Ja kompasa nav, varat izmantot internetā pieejamās kartes, lai atrastu, kā pret debespusēm novietota Jūs interesējošā ēka. Jāņem vērā, ka rietumu pasaulē kartes vienmēr ir ar ziemeļu pusi uz augšu un zvaigznes 2021.gadā izkārtotas šādi:

ZR

 

Z

 

ZA

 

7

2

9

 

R

8

6

4

A

 

3

1

5

 

DR

 

D

 

DA

Kad esat noteikuši debespuses savai mājvietai, tās jāpārzīmē uz telpu plāna, iepriekš atrodot telpu līdzsvara centru. Taisnstūra un kvadrāta veida telpām (bez jebkādiem izvirzījumiem) līdzsvara centrs būs diagonāļu krustpunkts. Neregulāras formas telpu plānu pārzīmē uz stingra kartona, izgriež pa iekšējām līnijām (bez ārsienām) un tad uzliek uz pildspalvas, kam ievilkts gals. Punkts, kurā plāna modelis turas taisni, arī ir līdzsvara centrs.

Lidojošo Zvaigžņu ietekmi var skatīties arī katru mēnesi- papildus gada zvaigznei katrā debespusē katru mēnesi ierodas cita zvaigzne. Tas ir noderīgi gadījumos, ja vienīgais biroja vai darba istabas logs ir debespusē, kur šogad nav īsti Jums nepieciešamās enerģijas- tad izmanto attiecīgos mēnešus, kad šajā debespusē ienāk jaunas enerģijas. Mēneša zvaigznes atradīsiet sākumlapā.

Lai jums visiem ražīgs un mīlestības pilns gads!