ZVAIGZNES un ENERĢIJAS 2022.gadā

Ķīniešu kalendārajā sistēmā ir divi kalendāru veidi- mēness un saules. Mēness kalendāru vēsturiski izmantoja zemkopībā, pēc saules kalendāra prognozēja gaidāmos notikumus. Senie ķīnieši uzskatīja, ka nav labu vai sliktu notikumu, ja vien mēs zinām, kam gatavoties- laika kustība ir spirālveida un cikliski atkārtojas.

Tā kā ķīnieši izmanto divas kalendārās sistēmas vienlaikus, arī gada sākumi ir divi:-)

Gads pēc Saules kalendāra (gada valdošo dzīvnieku maiņa) gandrīz vienmēr sākas 4.februārī (ar nelieliem izņēmumiem stundu nobīdē, kad gada sākums var būt 3. februāra vakars vai 5. februāra rīts). Visiem enerģiju aprēķiniem- telpu fenšui projektiem un dzimšanas kartēm 4 Pīlāru metodē izmanto tikai saules kalendāru.

Ūdens Tīģera gads pēc saules kalendāra iestāsies 2022.gada 3. februārī, pl. 22:51 (Rīgas laiks).

Jaunā gada svinības, savukārt, sākas līdz ar otro jauno mēnesi pēc ziemas saulgriežiem. Jauns mēness sākas 1.februārī, pl. 07:46 (Rīgas laiks) , un par Jaunā gada sākumu uzskata pirmo rītu pēc mēness maiņas- 2.februāri. Jaunā gada svinības ilgst 15 dienas un beidzas ar Laternu festivālu.

              
Radošais cikls                           Kontrolējošais cikls

Saules kalendārs sastāv no divām daļām- Debesu un Zemes ietekmes. Debesu kustību nosaka 5 stihijas- uguns, zeme, metāls, ūdens un koks, kas cikliski mainās ik pēc 2 gadiem. 2012./2013. bija Ūdens gadi, 2014. un 2015.gadā attiecīgi bija Koka gadi. Saskaņā ar 5 stihiju radošo ciklu nākamie divi gadi- 2016. un 2017. bija Uguns gadi, tad tos 2018.gadā un 2019. gadā nomainīja Zemes stihija, tiem sekoja divi metāla gadi- 2020. un 2021. Tagad Debesu cikls sākas no jauna- gan 2022., gan 2023. atkal ir Ūdens gadi.

Zemes līmenī gadu secību veido 12 dzīvnieki- žurka, vērsis, tīģeris, trusis, pūķis, čūska, zirgs, kaza, pērtiķis, gailis, suns un cūka. 2022.gads ir Ūdens Tīģera gads un tas sastāv no 100% ūdens Debesu līmenī un 60% koka, 20% uguns, 20% zemes elementa Zemes līmenī. Saskaņā ar 5 stihiju mijiedarbības ciklu, ūdens rada koku un šīs enerģijas savstarpēji ir labvēlīgas. Dinamiski gadi ar enerģiju cīņām atkārtojas laiku pa laikam- 2015.gadā Koka Kaza sevī ietvēra koka- zemes konfliktu, tam sekoja Uguns Pērtiķis un Uguns Gailis (2016./2017.) ar sīvu uguns- metāla kauju, kuru nomainīja Zemes Suņa gads (2018.) ar savu mierīgo, mazliet stagnātisko ritējumu. Zemes Cūkas gadā novērojām zemes un ūdens/ koka stihiju sadursmi; Metāla Žurkas gadā spēcīga metāla- ūdens savienība, Metāla Vērša gadā bija zemes un metāla kombinācija.

5 stihijas kopā ar 12 dzīvniekiem veido 60 iespējamās kombinācijas, tādējādi gadu notikumi atkārtojas 60-gadu ciklā. Varam uzskatīt, ka 2022.gads noteiktā veidā būs līdzīgs 1962.gadam- globālajā tīmeklī ir iespēja apskatīties, kādi svarīgi notikumi ir risinājušies šajā gadā.

Tīģeris ir Labklājības Zvaigzne (ienākumi no klientiem vai laikabiedriem) Jia (+koks) un Yi (-koks) dienā dzimušajiem, sagaidāma nauda, strādājot ar cilvēkiem saistītās sfērās, tomēr jāizvairās aizdot citiem lielas naudas summas, īpaši draugiem un radiniekiem; tāpat arī Bagātības Sargeņģelis (panākumi karjerā un materiāli ieguvumi) Xin (-metāls) dienā dzimušajiem (savas dzimšanas dienas augšējo daļu var apskatīt KALKULATORĀ, ievadot dzimšanas datus).

Gui (-ūdens) dienās dzimušajiem Tīģeris simbolizē Zelta Karieti- iespējas laba sociālā stāvokļa sasniegšanai; Ren (+ūdens) dienā dzimušajiem jābūt uzmanīgiem ar reputāciju, neapdomīgu rīcību.

Tāpat Tīģeris ir Pasta Zirgs (saistīts ar pārvietošanos, ceļošanu un darījumiem tālumā) tiem, kas dzimuši Pērtiķa, Žurkas vai Pūķa dienā (dzimšanas dienas apakšējā daļa). Daļai cilvēku Pasta Zirgs var būt nelaimīga zvaigzne- tiem, kuriem mūždien gadās kādas kavēšanās un sarežģījumi pārvietojoties- esiet piesardzīgi ceļojumos pa mežiem un džungļiem, īpaši augustā.

Bing (+uguns) dienā dzimušajiem Tīģeris ir Skaistais Sarkanais Persika Zieds, saukts arī par Trako Persiku- tā ir enerģija, kuru var izmantot, veidojot/uzlabojot attiecības, tomēr jāņem vērā, ka tās var būt vētrainas, sasteigtas un neapdomīgas... Dažkārt šī enerģija piešķir cilvēkam "vizmojamos" fluīdus, dažkārt uzmanība no pretējā dzimuma puses ir tik nepieciešama, ka cilvēks var palikt kašķīgs un pieprasošs. Ilgstošās attiecībās esošajiem tas īpaši jāņem vērā- Bing personai šogad būs nepieciešams vairāk uzslavu, komplimentu un uzmanības.

Ren (+ūdens) Debesu enerģija 2022. gadā ir Debesu Aizgādnis tiem, kuri dzimuši Žurkas (7.dec- 5.jan) un Pūķa (5.apr- 5.mai) mēnešos. Īpaša veiksme gaidāma tajā sfērā, ko katram no mums simbolizē ūdens enerģija- Uguns personām (dienas augšējā daļa) Ūdens ir Vara, Zemes personām- Bagātība, Metāla personām- Talanti, Ūdens personām- Cilvēki, Koka personām- Zināšanas.

Vērša, Čūskas un Gaiļa dienā dzimušajiem Tīģeris ir Laupīšanas Velns- var būt divējāda ietekme- atjautīga finansu plānošana vai aplaupīšana- tiešā vai pārnestā nozīmē.

Savukārt, Truša, Kazas un Cūkas dienā dzimušajiem Tīģeris ir Nāves Dievs (ak, poētiskie ķīnieši!), tā ir norāde gan uz izcilām plānošanas spējām, vai, tieši otrādi, jāpiesargās no tiesu darbiem!

Zināma piesardzība jāievēro Žurkas, Vērša un Cūkas dienās dzimušajiem- Tīģeris simbolizē Vientuļo Zvaigzni, tā norāda uz labprātīgu/plānotu vai negaidītu/nelabvēlīgu izolēšanos, atsvešināšanos no līdzgaitniekiem. Šai enerģijai ir divējāda daba, precīzāku ietekmes sfēru un labvēlīgumu var prognozēt, tikai redzot pilnu dzimšanas karti.

 

Laika ietekme uz cilvēku ir cikliska, tā arī katru gadu mainās enerģijas, kas ietekmē telpu un cilvēkus tajā. Šo fenšui metodi sauc par Lidojošajām zvaigznēm- katru gadu noteiktā debespusē atnāk enerģija, kas var mainīt mūsu dzīvi un iemācīt mums jaunu pieredzi. Viss, kas mums nepieciešams- pienācīgi sagaidīt jauno enerģiju un izmantot tās atnestos labumus. Ir 9 Lidojošās Zvaigznes- viena no tām atrodas centrā, pārējās nāk no 8 debespusēm.

Shēma:

DA

 

D

 

DR

 

4

9

2

 

A

3

5

7

R

 

8

1

6

 

ZA

 

Z

 

ZR

Dzeltenā zvaigzne nr. 5- pati stiprākā, ietekmīgākā un arī niknākā enerģija 2022.gadā atradīsies centrā, nosakot gada tēmu. Tā kā centrs ir šīs enerģijas mājvieta, tad gads gaidāms gana stabils, jo enerģiju izkārtojums atbilst LuoShu kvadrātam, simbolizējot ideālos enerģiju pārus.

Ziemeļaustrumi- 2022.gadā šeit ierodas galvenā naudas zvaigzne- Baltā zvaigzne nr. 8 (valda no 2004.-2024.gadam)- atbild par labu karjeru un naudas plūsmu. Īpaši labvēlīga centīgiem cilvēkiem un tiem, kas strādā ar rokām. Šo enerģiju iepriecinās kustība, tekošs ūdens, sarkanu gammu interjera priekšmeti un akmeņi. Visus telpaugus labāk pārlikt uz citiem logiem.

Dienvidi- Purpura zvaigzne nr. 9 ir saistīta ar uguns stihiju, laulībām, starpniecību, palīdz veidot kontaktus un sarunāt veiksmīgus darījumus, ieprieciniet to ar sveču gaismu un telpaugiem.

Dienvidaustrumi- Tumši zaļā zvaigzne nr. 4 ir saistīta ar koka stihiju, tās enerģija ir piemērota radošām un mākslinieciskām aktivitātēm, tā ir skaistumu un romantiku veicinoša. Šai enerģijai patiks skaisti, ziedoši telpaugi un sveču gaisma.

Austrumi- Zaļā zvaigzne nr. 3 ir saistīta ar koka stihiju, tās enerģija ir piemērota drosmīgiem cilvēkiem un tiem, kuriem svarīga sāncensība vai azarta gars. Maigas dabas cilvēkiem šajā zonā labāk svarīgus jautājumus nerisināt vai darīt to sveču gaismā. Ja šajā zonā ir ārdurvis, aprīlī jāparūpējas par drošību.

Ziemeļi- Baltā zvaigzne nr. 1 ir saistīta ar ūdeni un ir atbildīga par veiksmīgu mācīšanos un jebkuru intelektuālu nodarbi. Tiem, kuri nemācās- kontrolējiet patērētā alkohola daudzumu :-) un izmantojiet telpaugus!

Ziemeļrietumi- Baltajai zvaigznei nr. 6 ir metāla daba, tai patiks kārtība un paklausība. Šajā zonā trauslus telpaugus labāk neturēt un sveces nededzināt.

Rietumi- Sarkanā zvaigzne nr. 7 ir saistīta ar metāla stihiju, tai patiks dziedāšana, runāšana un muzicēšana šajā zonā. Ja nedziedat paši, ieslēdziet ik pa laikam radio, jo klusums šai enerģijai ne sevišķi patīk, garlaicībā tā mēdz bojāt sadzīves tehniku. Šajā zonā var nolikt metāla priekšmetu; šī enerģija cenšas kontrolēt telpaugus un vairās no uguns.

Dienvidrietumi- Melnā zvaigzne nr. 2 ir saistīta ar zemes stihiju, tai patiks tikai cilvēki, kuri darbojas veselības un ārstniecības jomā. Visiem citiem tā var veicināt lieku mantu un nekārtības rašanos- pēc iespējas turiet šo zonu tīru un kārtīgu, lai nepiesaistītu slimības. Ēšana šajā zonā var veicināt svara pieaugumu. Šo zvaigzni lieliski var izmantot apzinātai uzkrāšanai. Telpaugs uz palodzes šajā zonā neļaus enerģijai nākt iekšā, tomēr vislabāk šo zvaigzni mierināt ar metālisku skaņu.

Tai Sui ir gada stiprākais virziens un Tīģera gadā tas ir no Ziemeļaustrumiem (45- 75 grādi). Aiz muguras tas nodrošinās lielisku atbalstu, sēdēšana ar skatu šai virzienā nozīmē uzprasīties uz nopietnām nepatikšanām. Īpaši tas attiecināms uz organizāciju vadītājiem un tiem, kuri pieņem lēmumus vai strādā ar cilvēkiem. Nav ieteicams šajā debespusē veikt nopietnus rekonstrukcijas un zemes rakšanas darbus. Tai Sui virzienam pretim ir Sui Po- virziens, kas izaicina Tai Sui. Šie virzieni atrodas konfliktā, tāpēc arī Pērtiķa virzienā- Dienvidrietumos, nav ieteicams šogad ne būvēt, ne rakt.

Debespuses savā mājvietā vai darbavietā var noteikt, izmantojot tūristu kompasu. Ja kompasa nav, varat izmantot internetā pieejamās kartes, lai atrastu, kā pret debespusēm novietota Jūs interesējošā ēka. Jāņem vērā, ka rietumu pasaulē kartes vienmēr ir ar ziemeļu pusi uz augšu un zvaigznes 2022.gadā izkārtotas šādi:

ZR

 

Z

 

ZA

 

6

1

8

 

R

7

5

3

A

 

2

9

4

 

DR

 

D

 

DA

Kad esat noteikuši debespuses savai mājvietai, tās jāpārzīmē uz telpu plāna, iepriekš atrodot telpu līdzsvara centru. Taisnstūra un kvadrāta veida telpām (bez jebkādiem izvirzījumiem) līdzsvara centrs būs diagonāļu krustpunkts. Neregulāras formas telpu plānu pārzīmē uz stingra kartona, izgriež pa iekšējām līnijām (bez ārsienām) un tad uzliek uz pildspalvas, kam ievilkts gals. Punkts, kurā plāna modelis turas taisni, arī ir līdzsvara centrs.

Lidojošo Zvaigžņu ietekmi var skatīties arī katru mēnesi- papildus gada zvaigznei katrā debespusē katru mēnesi ierodas cita zvaigzne. Tas ir noderīgi gadījumos, ja vienīgais biroja vai darba istabas logs ir debespusē, kur šogad nav īsti Jums nepieciešamās enerģijas- tad izmanto attiecīgos mēnešus, kad šajā debespusē ienāk jaunas enerģijas. Mēneša zvaigznes atradīsiet sākumlapā.

Lai jums visiem ražīgs un mīlestības pilns gads!